Jucausii.Net - Just play it!
GameTracker.Com interzice boost-ul. - Printable Version

+- Jucausii.Net - Just play it! (http://jucausii.net/forum)
+-- Forum: Cafenea / Cafe (http://jucausii.net/forum/Forum-Cafenea-Cafe)
+--- Forum: Discutii Generale / General Discussion (http://jucausii.net/forum/Forum-Discutii-Generale-General-Discussion)
+--- Thread: GameTracker.Com interzice boost-ul. (/Thread-GameTracker-Com-interzice-boost-ul)

GameTracker.Com interzice boost-ul. - 4eVeR - 16-01-2018

Anuntul oficial de pe gametracker: https://www.gametracker.com/forums/forum.php?site=1&thread=133930

Traducere libera:
-Daca sunteti suspectat ca utilizati un serviciu de tip boosting (platit sau gratuit), serverul dvs. va fi interzis si contul dvs. va fi suspendat pe durata nedeterminata.

Nu vom tolera acest tip de activitate frauduloasa. Va rugam sa va rankati serverul în mod corect.

Deja zeci de servere din intreaga lume au ramas fara rank in cateva zile. Practic daca te-au prins ca ai bagat boost sau ai boti pe sv iti vor scoate rankul si risti sa iti baneze contul. E cam nasoala treaba. Ce parere aveti?

RE: GameTracker.Com interzice boost-ul. - StefyZz - 16-01-2018

A mea este ca ramanem in curand fara bannere Smile)))

RE: GameTracker.Com interzice boost-ul. - aeae - 16-01-2018

Boostul, cel puțin, era o metodă foarte bună de populare. Sunt sigur că o să mai fie derankate multe servere. Mi se pare o decizie prost luată .

RE: GameTracker.Com interzice boost-ul. - Nigger - 17-01-2018

Aparent ideea este buna, am vazut ca au facut update la anunt in sensul ca nu vor bana serverele ci doar le vor scoate din rank.
Bineinteles ca decizia a fost luata din cauza noastra, a romanilor, ultima oara cand m-am uitat in top 50 erau peste 20 de servere romanesti, o bataie de joc.
Orice fraier isi putea face o firma de boost cu boti nedetectabili, baga in serverul respectic non-stop pana ajungea top 10 si punea la descriere firma de boost.
Gametracker vrea sa revina la situatia de acum cativa ani, cand nu existau firme de boost ci lumea doar stia de redirecte.
Decizia a fost luata ca sa elimine firmele de boost, iar ei cum sunt liderii in ceea ce priveste monitorizarea serverelor si si-au permis sa ia decizia asta.
In momentul de fata mai sunt doar 3 servere de romani in top 50, concluzia o trageti voi.

RE: GameTracker.Com interzice boost-ul. - 4eVeR - 17-01-2018

(16-01-2018, 09:34 PM)StefyZz Wrote: A mea este ca ramanem in curand fara bannere Smile)))
Ba, asta cam asa e Big Grin

(16-01-2018, 10:35 PM)aeae Wrote: Boostul, cel puțin, era o metodă foarte bună de populare. Sunt sigur că o să mai fie derankate multe servere. Mi se pare o decizie prost luată .
Cred ca au mai fost derankate servere, mai mult ca sigur. Totusi si ei au de pierdut deoarece activitatea pe site o sa scada destul de mult dupa chestia asta.(Parerea mea)

(17-01-2018, 10:33 AM)Nigger Wrote: Aparent ideea este buna, am vazut ca au facut update la anunt in sensul ca nu vor bana serverele ci doar le vor scoate din rank.
Bineinteles ca decizia a fost luata din cauza noastra, a romanilor, ultima oara cand m-am uitat in top 50 erau peste 20 de servere romanesti, o bataie de joc.
Orice fraier isi putea face o firma de boost cu boti nedetectabili, baga in serverul respectic non-stop pana ajungea top 10 si punea la descriere firma de boost.
Gametracker vrea sa revina la situatia de acum cativa ani, cand nu existau firme de boost ci lumea doar stia de redirecte.
Decizia a fost luata ca sa elimine firmele de boost, iar ei cum sunt liderii in ceea ce priveste monitorizarea serverelor si si-au permis sa ia decizia asta.
In momentul de fata mai sunt doar 3 servere de romani in top 50, concluzia o trageti voi.
Problema e ca in ziua de azi daca deschizi un sv de cs 1.6 si nu bagi boost/boti o perioada nu ai activitate si nici jucatori. Sunt din ce in ce mai putini jucatori de cs 1.6 si cred ca decizia asta o sa-i faca pe multi sa se lase de cs. Totusi, mai sunt si alte site-uri de statistici daca stam sa ne gandim, deci nu e sfarsitul pana la urma Smile

RE: GameTracker.Com interzice boost-ul. - Nigger - 23-01-2018

Boost-ul nu este absolut necesar pentru a popula un server.
Daca va uitati acum in top 50, o sa observati ca nu mai exista NICI UN server roman, deci din cauza noastra s-a luat acea decizie.

RE: GameTracker.Com interzice boost-ul. - StefyZz - 23-01-2018

(23-01-2018, 06:58 PM)Nigger Wrote: Boost-ul nu este absolut necesar pentru a popula un server.
Daca va uitati acum in top 50, o sa observati ca nu mai exista NICI UN server roman, deci din cauza noastra s-a luat acea decizie.

Aveti amandoi  dreptate, atat tu nigger cat si 4ever.
Sunt de acord ca il populezi cu booti si boost, dar, pana la un punct, ori sv noastre merg pe boosturi 24/24...

RE: GameTracker.Com interzice boost-ul. - KiDuTzu - 16-02-2018

Quote:Topicurile făcute în această secţiune vor fi închise de către un moderator după 7 zile de inactivitate.
Topic Lock