Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Corneliu Vadim Tudor si-a presimtit moartea. Ce a lasat in birou cu doua zile inainte
#1
Sotia lui, care i-a fost alaturi o viata intreaga, este convinsa ca politicianul si-a simtit sfarsitul. Cand au mers impreuna la spital, pentru ca i se facuse rau, Corneliu Vadim Tudor i-a spus ca este "ultima lui zi".
 
Corneliu Vadim Tudor a murit luni seara, la ora 18:30, la Spitalul Militar Central. Un atac de cord masiv i-a fost fatal. Politicianul se simtea rau de trei zile. Luni, starea lui s-a agravat si a chemat ambulanta.Sotia nu a mai asteptat si l-a urcat in masina ca sa-l duca la spital. Cum locuia aproape, Vadim a ajuns pe mana doctorilor in cateva minute.
[Image: 61717634.jpg]
Doina Tudor: "Ultimele lui cuvinte au fost: mama, asta este ultima mea zi, pana aici mi-a fost, fac infarct."
A fost initial un preinfarct pe care medicii l-au tratat, apoi au decis sa faca o intervenite chirurgicala si sa monteze 4 stenturi aoro coronariene.
Pacientul era stabil cand a iesit din operatie, insa, in scurt timp, a facut un infarct miocardic masiv. A fost resuscitat, dar fara succes.
"Nu s-a mai putut face nimic, pentru ca infarctul era pe o suprafata foarte mare. Doua ore au facut masaj cardiac 16 oameni, iar inima lui nu mai functiona decat 20 la suta", a spus sotia lui.
[Image: 61717633.jpg]
Corneliu Vadim Tudor avea probleme cu inima de mai multa vreme, isi amintesc apropiatii.
Nicolae Banicioiu: "Stiu ca era un pacient cu vechi antecedente cardiovasculare, un diabet asociat, din ce l-am cunoscut personal si mai imi povestea."
Tudor Ciuhodaru: "S-ar fi recomandat, in 2013, la o internare anterioara, o alta procedura terapeutica pe care nu ar fi acceptat-o si nu este exclus ca aceasta rezerva in a accepta noile rezerve terapeutice sa fi fost una dintre cauzele care ar fi generat acest deznodamant fatal."
Pentru apropiati, moartea politicianului este o grea lovitura.
Maria Magdalena Dumitru, sora lui Vadim Tudor: "Groaznic de induirerata... A fost ceva rapid, rapid, a murit atat de repede."
Sotia lui crede ca Vadin Tudor si-a presimtit moartea: "Inainte sa moara, cu doua zile inainte, a lasat niste poze pe biroul lui. Le-am gasit acolo".
Trupul lui Vadim Tudor a fost depus la capela Bisericii Sf. Gheorghe cel Nou din Bucuresti. Cei care l-au apreciat, au venit sa aprinda o lumanare pentru sufletul sau.
[Image: ibv6hew.gif]
#2
Nu știu voua, dar mie mi-a plăcut caracteru' acestui patriot adevărat!
#3
da si mie


Bookmarks

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)