Jucausii.Net - Just play it!
Reclamatie kasaev - Printable Version

+- Jucausii.Net - Just play it! (https://jucausii.net/forum)
+-- Forum: Arhiva / Archive (https://jucausii.net/forum/forum-20.html)
+--- Forum: Gunoi / Garbage (https://jucausii.net/forum/forum-21.html)
+--- Thread: Reclamatie kasaev (/thread-18295.html)



Reclamatie kasaev - andrei_jucausii - 22-05-2017

Nick: Andrei #  
Nick admin: Kasaev
Ce a facut adminul? Nu are habar sa dea un ban. Imi da ban pe motiv 120. ban permanent
Dovada: http://imgur.com/a/vv1bh


Edited: Ip pentru unban 178.147.20.173


RE: Reclamatie kasaev - aeae - 22-05-2017

Pro unban. Se mai intampla greseli la comenzi din neatentie


RE: Reclamatie kasaev - Pieszak - 22-05-2017

Detii numele ownerului si comenzile o mai iau razna . Faza e ca tie nu ti pot da gag,kick,slay decat cu amx_slaymenu kickmenu etc . Am scris amx_ban Andrei # 120 3/3 si am vazut ca ti a dat ban permanent. Nu ma credeti? Oricine e admin sa incerce asta pe Andrei # , acest player care a sarit cu reclamatia . Pe numele asta se mai gresesc comenzi, repet.  Nu am nici o vina .


RE: Reclamatie kasaev - andrei_jucausii - 22-05-2017

Ok.
Se vede ca nu esti admin experimentat!
Pentu am-i da kick/slay/ban scrii in consola VOTE, iti apar niste numere, ex: 222, iei numarul dupa care scrii amx_ban/slay/kick [MAPA-JUCAUSII] jb_vengeance_v1 sau orcie vrei tu.

DEci tu ai scris comanda "amx_ban Andrei # 120 3/3"
Daca erai putin mai experimentat stiai ca daca vrei sa banezi un player care are spatii intre caracterele numelui si-i scrii numele intreg , automat ii vei da ban permanent. Ar fi trebuie sa folosesti comada asta pe a ma bana "amx_ban ANDREI (fara hastag) 120 3/3


RE: Reclamatie kasaev - aeae - 22-05-2017

(22-05-2017, 02:01 PM)andrei_jucausii Wrote: Ok.
Se vede ca nu esti admin experimentat!
Pentu am-i da kick/slay/ban scrii in consola VOTE, iti apar niste numere, ex: 222, iei numarul dupa care scrii amx_ban/slay/kick  [MAPA-JUCAUSII] jb_vengeance_v1 sau orcie vrei tu.

DEci tu ai scris comanda "amx_ban Andrei # 120 3/3"
Daca erai putin mai experimentat  stiai ca daca vrei sa banezi un player care are spatii intre caracterele numelui si-i scrii numele intreg , automat ii vei da ban permanent. Ar fi trebuie sa folosesti comada asta pe a ma bana "amx_ban ANDREI (fara hastag) 120 3/3

Stai asa... Sunt sigur ca Kasaev. a folosit prima oara "amx_ban Andrei 120 3/3" dar vezi tu este un plugin pe server care baga boti la spectator, iar numele unuia dintre boti contine numele "Andrei" . Prin urmare nu ti a putut da ban asa . Intr-adevar putea sa dea kick botului sau  sa foloseasca comanda dupa ID-ul tau .


RE: Reclamatie kasaev - Skill3t - 22-05-2017

Daca ii dadea kick bot-ului, venea Puffy si nu era bine si intreba cine ii tot da kick bot-ului.
Cand vrei sa dai ban cuiva foloseste astea: amx_showip (daca este on pe server) sau amx_lastip (daca a iesit de pe server) si cand dai ban scrie asa: amx_ban "Andrei #" 120 "3/3" sau orice alt motiv, fiidnca daca scrii asa cu ghilimele poti scrie absolut orice de exemplu merge "nereprezentare wg".


RE: Reclamatie kasaev - SevyX - 22-05-2017

Contra reclamatie
Nu mai ai ban pe sv.
Se mai greseste.

Kasaev, ca sa iti fie mai usor foloseste comenzile "amx_showip" sau "vote" si ii dai ban cu ip sau numarul din vote.
Se mai intampla sa se creeze mici incidente la comenzi sau la jucatorul gresit banat.


RE: Reclamatie kasaev - ErroRiKae - 22-05-2017

(22-05-2017, 02:01 PM)andrei_jucausii Wrote: Ok.
Se vede ca nu esti admin experimentat!
Pentu am-i da kick/slay/ban scrii in consola VOTE, iti apar niste numere, ex: 222, iei numarul dupa care scrii amx_ban/slay/kick  [MAPA-JUCAUSII] jb_vengeance_v1 sau orcie vrei tu.

DEci tu ai scris comanda "amx_ban Andrei # 120 3/3"
Daca erai putin mai experimentat  stiai ca daca vrei sa banezi un player care are spatii intre caracterele numelui si-i scrii numele intreg , automat ii vei da ban permanent. Ar fi trebuie sa folosesti comada asta pe a ma bana "amx_ban ANDREI (fara hastag) 120 3/3

Nu ii scrii numele intreg, este gresit.

Campurile se pot delimita prin " " 
ex.
amx_ban "andrei #" "120" "ca nu esti cuminte"
 functioneaza si cu /ban in chat.

Asta ar fii un al 3-lea caz dupa kick botului si folosirea ID-ului in ban.
Desigur daca nu ai fi avut si hashtag optiunea mea cadea si ramaneau doar celelalte.
Peace.